Kootud karupüksid

Kunagi suvel tekkis mul kinnisidee, et Hanna ja Helena tänavutalviseks “linnariieteks” saavad isekootud karupüksid + talvemantel. Minu vaimusilmas pidid nende karupüksid olema sellised hästi ümber jala hoidvad, et neid saaks kanda ka seelikuga. Sisuliselt nagu hästi paksud retuusid.

Ma pole varem karupükse kudunud ja arvasin, et vähemalt esimene paar tasuks teha punktuaalselt õpetuse järgi. Ütlen kohe ette, et selle õpetuse järgimine oli suur viga – püksid ei tulnud välja sellised nagu õpetuse juures oleval pildil näha ning oluliselt erinesid visioonist, millisena ma oma peas neid ette kujutasin.

Aga algusest. Püksid on kootud Raasiku lõngast, millele võtsin juurde Kid-Silk mohääri. Sest see Raasiku lõng ilma millegita on ikka pagana karune ja kare, isegi karupüksteks liiga karm. Varrasteks olid 2,5 suka- ja ringvardad. Täpselt nii nagu õpetus ette nägi.

Alustasin kudumist säärtest, mille kudusin sukavarrastega. Kuna Hanna ja Helena on ca 95 senti pikad, siis otsustasin kohe päris alguses, et koon nr 92 suuruse järgi. Üsna säärte alguses oli näha, et seda juhendit järgides ei tule need püksid mitte tihedalt ümber säärte olevad nagu ikka karupüksid, vaid nagu kootud dressipüksid, mis parajad pigem minule, kui 2+ vanuses saledale tütarlapsele.

Ei raatsinud siiski alustatud üles harutada, vaid korrigeerisin edaspidi niipalju kui saan. Võtsin vähem silmi juurde ning kudusin edaspidi laiuses õpetuse järgi, mis käis 1-kuusele lapsele ning pikkuse puhul õpetuse järgi, mis käis 98 sentimeetrise kohta. Kui püksid valmis said, siis no vot ma ei tea, mis pagana juhend see on…. Palun näidake mulle 1-kuust, kelle pihaümbermõõt on 50 cm? Minu kahejapoolesed tüdrukud igatahes uppusid neisse pükstesse…

Juurdekootud mohäär muutis Raasiku villase vägagi pehmeks.

Nii näevad püksid välja Helena jalas. Ikka rämedalt suured ja laiad on:( Kuigi laiuses õpetuse järgi mõeldud 1-kuusele…

Püksid nr 2 saavad kootud omaloominguliselt. Kuid jah, tean juba ette, et nad siiski peavad tulema üsnagi sarnased neile dressikatele, sest muidu kaksikud neid kahte paari lihtsalt jalga ei pane.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Siin on käidud

  • 54 275 korda
%d bloggers like this: