Heade laste jõulusussid

Minu kahejapoolesed Hanna ja Helena ootavad juba tükk aega päkapikkusid ning küsivad pea iga päev, kas jõuluvana tuleb täna. Eelmisel aastal pidasime neid veel päkapikkude ja kaasneva magusa tingetangeli jaoks liiga väikesteks, kuid sel aastal enam pääsu pole. Aga ei hullu – kavalad vanemad on juba sõlminud päkapikkudega kokkuleppe, et sussi sisse tuuaks pähkleid krõbistamiseks, seemneid nosimiseks ja vahest mõni puuvili maiustamiseks.

Mõtlesin kaua, millised jõusussid oma tütardele teha. Ikkagi esimesed ju. Poekraami välistasin kohe. Heidest kududa ja vanutada? Ei leidnud endast praegu seda vedru, ikkagi selline suurem ettevõtmine.

Tegin siis hoopiski nõnda: sussipõhjadeks andis materjali üks vana villane kampsun, mille pesumasinas ära vanutasin. Muide, kõrvalepõikeks – taolisi kampsuneid ei tasu ära visata, sest neist saab kena tugeva vilditüki, millest saab igasugu asju õmmelda. Näiteks on Hannal ja Helenal lasteaias kasutuses samast kampsunist õmmeldud kammivutlarid.

Aga edasi – sussipealsed tegin tavalisest käsitöövildist (Tiimarist saab). Peale väiksed lipsukesed ja pärlid. Viimased on erinevat värvi, et lapsed oskaks susse eristada. Ja valmis nad saidki! Jääme nüüd ootama, millal päkapikud sussidesse ka midagi sisse poetavad…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Siin on käidud

  • 54 275 korda
%d bloggers like this: