Kahekordne müts pisukese õpetusega

Valmis üks väga soe talvemüts. Õigemini kaks mütsi üksteise sees.

Alustasin Krentu kombel paeltest, kuid mulle omaselt läks mütsikudumisel asi käest ära ning pärast kõrvaklappide kudumist ma enam ridu lugeda ei viitsinud. Ja see polegi oluline.

Kuid kuidas saada müts kahekordseks? Kudusin kõigepealt valmis pealmise mütsi, paeltega. Seejärel kudusin samataolise mütsi, kuid ilma paelteta. Kudusin edasi-tagasi ridasid ning sisemine müts on mõlemast otsast ühe silma võrra väiksem. Kõrguselt on sama suur kui välimine. Oluline on, et mõlemad mütsid oleksid ühepaksusega lõngast ning sama suurte varrastega kootud, siis on ühendamine lihtne ning kõik klapib.

Ma olen patoloogiline nõela ja niidi vihkaja ning mõte, et ma pean midagi õmblema võtab mul igasuguse käsitöö tegemise tuju ära. Niisiis ma heegeldasin need mütsid kokku. Alustasin kokkuheegeldamist tagant keskelt jälgides et silmad omavahel klapiks. Kui olin heegelnõelaga taas mütsi taha jõudnud, siis heegeldasin kõigepealt pealaeni kokku välimise ning seejärel sisemise mütsi. Peitsin lõngaotsad ning valmis ta oligi.

Mütsi materjal on Cervinia Super Tajmahal (8% kašmiiri, 22% siidi, 70% meriino), kootud nr 3 varrastega. Kummagi mütsi jaoks kulus alla kera lõnga. Kokku heegeldasin 2,5-se heegelnõelaga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Siin on käidud

  • 54 275 korda
%d bloggers like this: